Odpust w Sanktuarium Matki Bożej

We wtorek 27 czerwca w liturgiczne wspomnienie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy biskup Jan Kopiec przewodniczył uroczystości odpustowej w sanktuarium w Gliwicach.
 
W sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, które zostało ustanowione dwa lata temu, wierni co wtorek zbierają się na modlitwie rano i wieczorem, by w tym wezwaniu Maryi szukać jej opieki.
 
Biskup który przewodniczył uroczystości odpustowej wygłosił także homilię. Mówił w niej: „Nie ukrywam, że tajemnica Maryi nieustannie gotowej nam pomagać jest chyba najbardziej przejmująca ze wszystkich zapowiedzi, jakie posiadamy. Możemy się bowiem poczuć rzeczywiście jak dziecko, często nieporadne czy popełniające pomyłki. Ale przychodząc do Niej jak do Matki, wiemy, że otrzymamy pomoc na miarę naszych możliwości i naszego otwartego serca”.
 
Biskup wyraził radość z faktu, że wśród różnych problemów i zawirowań w jakich żyją dzisiejsi ludzie to miejsce jest miejsce wiary i nadziei. Zachęcał także, by przychodząc do Maryi każdy stał się jak dziecko, które przychodzi do Matki, by szukać u niej dobrych i mądrych rad.
 
Sanktuarium, prowadzone przez ojców redemptorystów, zostało ustanowione jako diecezjalne na mocy dekretu biskupa 27 czerwca 2015 roku. Wcześniej obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy został ukoronowany koronami papieskimi, przez kardynała Stanisława Dziwisza.